میکروتراشه | چگونه تبلیغات را از گوشی اندروید حذف کنیم|مسدود کردن تبلیغات

چگونه تبلیغات را از گوشی اندروید حذف کنیم|مسدود کردن تبلیغات

تاریخ: 23-11-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

کدام برنامه ها در اندروید آگهی تبلیغاتی نشان میدهند؟ چگونه آن را متوقف کنیم؟

اگر کسی هستید که با پیام های تبلیغاتی بر روی گوشی خود مشکل دارید و کلافه شده اید و ترجیح می دهید تمام شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای مخرب را از تلفن خود حذف کنید این مقاله را دنبال کنید. اما کدام بدافزار این پیام های تبلیغاتی را نمایش می دهد؟ در اینجا نحوه ی متوقف کردن تبلیغات در اندروید را توضیح می دهیم.

تبلیغات در اندروید

زمانی بود که تبلیغات اندروید، خبرهای بزرگ بود. خبرهای آب و هوایی منطقه، در بالای صفحه نمایش ظاهر می شد و فقط دو شرکت AirPush و SlingLabs این تبلیغات را ایجاد می کردند. که بهترین راه حل برای مقابله با آنها صرف نظر کردن از آنها بود.

چگونه تبلیغات پاپ آپ را در اندروید متوقف کنید؟

اولین کاری که باید انجام بدهید بستن همه برنامه های خود است، یا اینکه گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید، که ممکن است سریعتر برنامه های گوشی تان را ببندد. سپس، برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید نسبت به اولین باری که تبلیغات ظاهر شد را بررسی کنید. اگر برنامه ها و بازی های جدید را مدام نصب کنید، ممکن است باعث تبلیغات شوند. هنگامی که برنامه های مجرم احتمالی را حدس زدید، به Google Play بروید و برنامه ها را بررسی کنید. هر گونه تبلیغات مرتبط با برنامه را دیدید آن برنامه را حذف کنید. و تمام برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید را بررسی کنید.

راه های کشف برنامه های تبلیغاتی

یکی از موارد ظاهر شدن تبلیغات استفاده از برنامه های رایگان است، مانند انجام بازی های رایگان. هر چند نمایش تبلیغات در بازی های رایگان عادلانه است. اما اگر تبلیغات در صفحه اصلی بدون هشدار ظاهر شوند بدیهی است که این ابزار تبلیغاتی، نوعی بدافزار و چیزی است که می تواند کار را به ردیابی بکشد. آگهی و تبلیغات نباید زمانی ظاهر شوند که کاربران به صورت تصادفی روی آنها کلیک کنند. علاوه بر این، رفتار گوگل با برنامه ها و برنامه هایی که تبلیغات را با اسپم دنبال می کنند، مهربانانه نیست.

شما دو گزینه برای مشخص کردن تبلیغات دارید:

  • اطلاعیه های آگهی تبلیغاتی را چک کنید

نسخه های اخیر اندروید باعث شده است که اطلاعات مربوط به برنامه در حال اجرا و مجوزهای که آن برنامه از آن استفاده می کند، راحت در دسترس باشد. هنگامی که شما یک اعلان را برای یک برنامه به اشتباه فعال کرده باشید می توانید با رفتن به تنظیمات برنامه و فشردن کلید i به صفحه مجوز برنامه بروید، جایی که می توانید دسترسی به سخت افزار و ویژگی های گوشی خود (مانند مخاطبین یا شبکه تلفن همراه) را تغییر دهید. گزینه های بیشتر را می توان از طریق منو > همه دسترسی ها مشاهده کرد. اینجا شما جزئیات کامل برنامه را مشاهده خواهید کرد و هر گونه ارتباطی را نشان میدهد. به طور خلاصه، شما ممکن است متوجه شوید برنامه اصلا چیزی که تصور می کردید نیست.

  • برنامه هایی که در حال حاضر باز است را بررسی کنید

چگونه تبلیغات را از گوشی اندروید حذف کنیم|مسدود کردن تبلیغات

همچنین می توانید برنامه های باز را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از آنها در هنگام اجرا پرش دارند. هنگامی که آگهی ظاهر می شود دکمه نمای کلی را ( سمت راست صفحه اصلی) ضربه بزنید. که باعث ظاهر شدن دکمه i در گوشه سمت راست بالای برنامه می شود. برای دسترسی به مجوز های برنامه روی آن ضربه بزنید.

نمی توانید برنامه متخلف را پیدا کنید؟

شاید بهترین گزینه برای استفاده از تلفن همراه یا تبلت بدون برگرداندن آن به تنظیمات کارخانه ابزار ضد ویروس باشد، زیرا برنامه های تبلیغاتی را تشخیص می دهد. Ad Pluging Detect  احتمالا بهترین شروع باشد، یک برنامه رایگان است که اتصالات شبکه های تبلیغاتی را از داخل برنامه های شما شناسایی می کند. با استفاده از این برنامه، می توانید بر روی دکمه اطلاعات کلیک کنید تا ببینید چه نوع تبلیغاتی نمایش داده می شود.

دانلود: Ad Detect Plugin

اگر تا بحال از نرم افزار امنیتی در تلفن همراه خود استفاده نکرده اید، بهترین گزینه برای برخورد با تبلیغات است. گزینه هایی که در اینجا به شما معرفی می کنیم شامل آنتی ویروس ESET Mobile Security و Malwarebytes Anti-Malware می باشد.

دانلود: ESET Mobile Security & Antivirus | Malwarebytes Anti-Malware

ردیاب شبکه

همچنین شما باید از یک ردیاب تبلیغات استفاده کنید. این برنامه ها برای تشخیص ارتباط بین گوشی شما و شبکه های تبلیغاتی طراحی شده اند و آنها را مسدود می کنند و باید به نمایش پنجره تبلیغات بر روی گوشی شما پایان بدهد.

گزینه های قوی و زیادی در دسترس است، ما دراینجا به شما ردیاب AppBrain و آنتی ویروس Lookout Security & Antivirus را معرفی می کنیم. Addone Detector اطلاعاتی را برای بررسی اینکه چه تبلیغاتی توسط چه برنامه هایی نمایش داده می شوند را به شما می دهد.

دانلود: AppBrain Ad Detector | Lookout Security & Antivirus | Addons Detector

 

حذف برنامه های تبلیغاتی

چگونه تبلیغات را از گوشی اندروید حذف کنیم|مسدود کردن تبلیغات

برای دیدن نتیجه بهتر، شما باید نرم افزار را پاک کنید تا از تبلیغات خسته کننده رها شوید. وارد قسمت تنظیمات > برنامه ها شوید برنامه موردنظر را انتخاب و حذف کنید. شما می توانید یک بازنشانی کارخانه اتجام بدهید تا همه برنامه ها و داده ها از تلفن همراه پاک شود و از ابتدا شروع شود. این گزینه ممکن است برای کسانی که دائم با تبیلغات درگیر هستند، ترجیح داده شود.

آیا شما بر روی گوشی اندروید خود تبلیغات دارید؟

تبلیغات پاپ آپ بر روی دستگاه اندروید آزار دهنده است. آنها از داده های اینترنت شما استفاده می کنند. ابزارهای تبلیغاتی ظاهر شده در اندروید نرم افزار مخرب است و شما نباید آن را متحمل شوید. در صورت نیاز نصب یک ROM Android سفارشی را در نظر بگیرید.


تگ: پیام های تبلیغاتی آگهی تبلیغاتی در اندروید پیام های تبلیغاتی بر روی گوشی متوقف کردن تبلیغات در اندروید تبلیغات در اندروید حذف برنامه های تبلیغاتی

مطالب مرتبط