میکروتراشه | 6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

تاریخ: 30-11--0001

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

تغییر کاربرد دکمه های فیزیکی گوشی اندرویدی

آیا تا به حال به فکر تغییر کاربرد دکمه های فیزیکی گوشی اندرویدی خود افتاده اید؟ دو دکمه مربوط به صدا و دکمه پاور فقط وظیفه موردنظری که برایشان تعریف شده است انجام می دهند و حتی اگر دکمه های بیشتری داشته باشد، نمی توانید معمولا رفتار آنها را تغییر دهید. به همین خاطر اگر می خواهید بدانید چطور می توان کارکرد این دکمه ها را تغییر داد، همراه ما در این مقاله باشید.

Button Mapper

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

اپلیکیشن Button Mapper شهرت زیادی دارد و از امکانات گسترده‌ای بهره می‌برد. این اپلیکیشن، با انواع و اقسام دکمه‌ها- حتی دکمه‌های هدفون-سازگار است. علاوه بر این، مثلاً از آنجایی که پیکسل ۳ به بدنه حساس به فشار می باشد، می‌توانید این قابلیت را شخصی‌سازی کنید. البته باید بگوییم که در این اپلیکیشن برای این گوشی امکان تغییر کارکرد دکمه پاور وجود ندارد.

با بهره‌گیری از این اپلیکیشن، می‌توانید با استفاده از دکمه‌های فیزیکی و مجازی مانند دکمه هوم، انواع و اقسام کارهای مختلف را انجام دهید. علاوه بر این، باید به امکانات گسترده برای مواردی مانند تنظیم شدت قدرت ویبره، تأخیر مربوط به فشردن طولانی مدت و دیگر موارد اشاره کنیم. لازم به ذکر است که اگر گوشی شما روت شده نباشد، تنها زمانی می‌توانید از این میان‌برها استفاده کنید که نمایشگر روشن شده باشد. در نهایت باید بگوییم که بسیاری از امکانات موجود در آن رایگان است، ولی با استفاده از نسخه پولی، می‌توانید از امکانات بیشتری بهره ببرید.

دانلود: Button Mapper

Keyboard/Button Mapper

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

اگرچه در نگاه اول این اپلیکیشن شباهت زیادی به گزینه‌ی قبلی دارد، ولی تفاوت‌های مهم دیگری بین آن‌ها است که نباید از قلم بیندازیم. مهم‌ترین تفاوت آن‌ها، در زمینه‌ی امکان ترکیب دکمه‌های مختلف برای انجام کار موردنظر است. به‌عنوان مثال، برای روشن کردن چراغ‌قوه، می‌توانید ترکیب فشردن دکمه افزایش صدا و سپس کاهش صدا را تعریف کنید. باید خاطرنشان کنیم که برای این کار حداکثر می‌توانید از ترکیب دو ضربه بر دکمه بهره ببرید.

به غیر از دکمه‌های سخت‌افزاری خود گوشی، این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که از کیبورد اکسترنال و حتی ماوس هم برای ایجاد میان‌بر استفاده کنید. به‌عنوان مثال با فشردن همزمان دکمه‌های K و B می‌توانید کاری کنید که عبارت موردنظر شما تایپ کنید. مانند اپلیکیشن اولی، اگر گوشی خود را روت کرده باشید، این اپلیکیشن می‌تواند امکانات بیشتری را ارائه دهد.

دانلود: Keyboard/Button Mapper

Trainer Stopwatch

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

این اپلیکیشن اندروید در وهله‌ی اول یک کرنومتر ساده محسوب می‌شود. ولی از آنجایی که می‌توان با استفاده از دکمه‌های تنظیم صدا آن را کنترل کرد، نام آن را در این فهرست قرار داده‌ایم. برای انجام کارهای مختلف با این کرنومتر، می‌توانید از دکمه‌های تنظیم صدا استفاده کنید. علاوه بر این، اپلیکیشن مذکور رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و در کنار ایجاد زمان‌بندی‌های مختلف، می‌توانید موارد مهم را ذخیره کنید.

دانلود: Trainer Stopwatch

Frinky Music Controller

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

این اپلیکیشن مواردی مانند توقف، پخش و پخش آهنگ بعدی را با استفاده از دکمه‌های تنظیم صدا امکان‌پذیر می‌کند. خوشبختانه بدون نیاز به روت کردن گوشی حتی در صورت خاموش بودن نمایشگر هم می‌توانید از امکانات این اپلیکیشن بهره ببرید و تعریف وظایف مربوط به فشردن چند دکمه یا فشردن طولانی دکمه‌ها هم امکان‌پذیر است. Frinky از حدود ۲۰۰ اپلیکیشن پخش موسیقی پشتیبانی می‌کند و از بین آن‌ها می‌توانیم به Google Play Music، اسپاتیفای و SoundCloud اشاره کنیم.

دانلود: Frinky Music Controller

Oops! AppLock

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

این اپلیکیشن قابلیت جالبی دارد و به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از دکمه تنظیم صدا، برای گوشی یا اپلیکیشن‌های موردنظر قفل تعریف کنید. این یعنی به جای کارهای مرسومی مانند اثر انگشت یا رمز عبور، با فشردن دکمه‌های افزایش و کاهش صدا به یک ترتیب خاص، گوشی یا اپلیکیشن‌های از پیش تعیین شده را آنلاک کنید. در ضمن باید بگوییم که برای فشردن این دکمه‌ها نهایتا می‌توانید تا ۵ گام را تعریف کنید و برای افزایش حریم خصوصی، این اپلیکیشن در app drawer خود را به‌عنوان یک برنامه ساده در زمینه‌ی یادداشت‌برداری نشان می‌دهد.

دانلود: Oops! AppLock

از حرکات از پیش ساخته شده استفاده کنید

6 اپلیکیشن اندروید برای تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی اندروید

تعدادی از سازندگان تلفن شروع به جمع آوری برخی از حرکات معمول در اندروید کرده اند. این حرکات معمولا برای انجام اقدامات سریع مانند تغییر پروفایل در خاموش بودن، راه اندازی دوربین و مشابه آن است.

 شما می توانید با دستیار Google صحبت کنید. برای فعال کردن آن، باید به قسمت تنظیمات> سیستم> حرکات مراجعه کنید.


بهره‌گیری از مدل های حرکتی گوشی

در نهایت برای این موضوع قصد نداریم اپلیکیشنی معرفی کنیم و بلکه می‌خواهیم بگوییم که به جای آن‌ها می‌توانید از برخی مدل های حرکتی از پیش تعیین شده بهره ببرید. برخی از گوشی‌ها، مدل های حرکتی خاصی را ارائه می‌دهند که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید کارهایی مانند باز کردن اپلیکیشن دوربین، فعال‌سازی حالت سایلنت و دیگر موارد را انجام دهید. این روزها بسیاری از گوشی‌ها چنین مشخصه‌ای را ارائه می‌دهند و به‌عنوان مثال اگر از گوشی‌های پیکسل استفاده می‌کنید، برای فعال‌سازی آن باید در Settings به بخش System و در نهایت Gestures مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: دسترسی به آیکلود در اندروید

منبع: Make Use Ofتگ: اپلیکیشن اندروید تغییر کاربری دکمه‌های فیزیکی دکمه پاور اپلیکیشن‌های جذاب

مطالب مرتبط