میکروتراشه | کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

تاریخ: 03-10-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

چرا کالیبراسیون باتری برای گوشی های اندروید انجام نمی شود

سازندگان گوشی های هوشمند توصیه می کنند که هر 1 الی 3 یکبار باتری گوشی خود را کالیبراسیون کنید. اما این به چه معناست؟ و آیا امروزه کالیبراسیون باتری واقعا لازم است؟ همانطور که مشخص است شما نیازی به کالیبراسیون باتری ندارید.

گوشی های اندروید از باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر (Li-Po) استفاده می کنند. چنین باتری هایی نیازی به تخلیه کامل ندارند و دارای تراشه های هوشمند که نیازی به کالیبراسیون ندارند هستند.

کالیبراسیون باتری یک باقی مانده از باتری های قدیمی تر مبتنی بر نیکل است که تا چند سال پیش به طور گسترده در لپ تاپ مورد استفاده قرار می گرفت.

کالیبراسیون باتری چیست؟

کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

برای درک بهتر کالیبراسیون باتری، شما باید چند اصل از اینکه باتری چگونه کار می کند را بدانید. هر باتری دارای یک تراشه هوشمند است، این تراشه یک سیگنال ارسال می کند که نشان دهنده ی سطح فعلی باتری است. گوشی هوشمند اندروید شما این سیگنال را دریافت می کند و آن را روی صفحه نمایش شما نمایش می دهد.

عنصر شیمیایی باتری که لیتیوم یا نیکل است چیزی است که انرژی را ذخیره می کند. تراشه تلاش می کند تا چگونگی ذخیره انرژی این باتری را بخواند. برای اینکه تراشه دقیق تر بخواند نیاز به دانستن ظرفیت باتری دارد. اگر باتری به طور کامل 0 % تخلیه شود و سپس به طور کامل شارژ شود و به 100% برسد، سپس تراشه ظرفیت را یاد میگیرد.

با استفاده بیشتر از تلفن همراه، شارژ باتری تخلیه می شود. این تعداد دفعات زیاد شارژ کردن باعث می شود که تراشه خواندن دقیق خود را از دست بدهد.

به طور خلاصه، در این مرحله، تراشه و ظرفیت شیمیایی کالیبراسیون نمی شوند. برای کسب اطلاعات دقیق از ظرفیت باتری شما باید آن را کالیبراسون کنید.

چگونه باتری را کالیبراسیون کنید؟

کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

کالیبراسیون باتری یک کار ساده است: همانطور که یک باتری آیفون را پوشش دادیم. یک چرخه کامل شارژ است.

ابتدا باتری خود را کاملا تخلیه کنید. گوشی کار کند تا خودش خاموش شود.

هنگامی که گوشی خاموش شد دوباره آن را راه اندازی کنید، گوشی مجددا خاموش می شود. با وجود اینکه باتری صفر درصد بود، اما یک مقدار کم بار باقی مانده وجود دارد. حال، در حالی که گوشی خاموش است آن را به 100 درصد شارژ کنید. باید مطمئن شوید که گوشی حتما 100 درصد شارژ شده است. هنگامی که کاملا شارژ شد، گوشی خود را روشن کنید اگر اندروید 100 درصد نباشد، شارژر را دوباره وصل می کنید و آنرا به 100 درصد برسانید، سپس شارژر را جدا کنید.

این چرخه تخلیه و شارژ کامل اجازه می دهد تراشه خواندن را با چرخه شارژ باتری کالیبراسیون کند.

چه کالیبراسیون باتری  چه کاری را انجام می دهد و انجام نمی دهد؟

کالیبراسیون باتری صرفا درباره خواندن دقیق عمر باتری است و عمر باتری را بهبود نمی بخشد. این یک روش قدیمی است که از سالها قبل از اینکه ما باتری های لیتیوم یونی، چیپ های هوشمند و سنسورهای هوشمند را در گوشی ها و لپ تاپ ها داشته باشیم، وجود داشت.

کالیبراسیون باتری سلامت باتری اندروید شما را نشان می دهد. شارژ و دشارژ باتری روی کالیبراسیون آن تاثیر می گذارد. بنابراین نشان می دهد چقدر از آن استفاده شده است. اما سلامت باتری صرفا با مقدار استفاده نشان داده نمی شود.

حذف BatteryStats.Bin هیچ کاری انجام نمی دهد.

کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

باور اشتباه دیگری که در مورد کالیبراسیون باتری وجود دارد، به ویژه در تلفن های اندروید، با پاک کردن فایل BatteryStats.Bin، است که به بهبود سلامت باتری کمک می کند اما این باوری اشتباه است.

مهندسان گوگل تایید کردند که فایل BatteryStats.Bin هیچ تاثیری بر میزان باتری فعلی نشان داده شده برای شما ندارد و همچنین تاثیری بر عمر باتری شما نیز ندارد. در حقیقت، هر بار پس از اتمام شارژ کامل، فایل را بازکنید، فایل بازنشانی می شود.

به طور خلاصه پاک کردن BatteryStats.Bin عمر باتری را کاهش نمی دهد و یا حتی کالیبراسیون نیز نمی کند.

چرا کالیبراسیون باتری معمولا غیر ضروری است؟

با همه این گفته ها: اکثریت کاربران تلفن اندروید هرگز نیازی به کالیبراسیون باتری خود ندارند. تراشه هوشمند، به هوشمندانه ترین روش خواندن باتری اندروید، به شما کمک می کند که خواندن دقیق باتری خود را به دست آورید.

این الگوریتم هوشمند و سنسورهای اندروید ( و Ios) امکان کالیبراسیون باتری را بدون نیاز به چرخه تخلیه کامل و شارژ را فراهم کرده اند.این گوشی ها می توانند باتری را براساس زمانی که باتری به حالت کم می رسد، یا اگر به طور کامل یا تقریبا کامل شارژ شود کالیبراسیون می کند. این موارد در استفاده روزانه اتفاق می افتد، بنابراین شما نیازی به کالیبراسون باتری خود ندارید.

هنگامی که باید یک باتری را کالیبراسیون کنید

کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

شما تنها زمانی نیاز به کالیبراسیون یک باتری دارید، که خواندن درصد باتری اشتباه باشد. به عنوان مثال، اگر گوشی شما 30% عمر را نشان دهد، و بلافاصله آن را به 5 درصد کاهش دهد، این نشان دهنده یک باتری غیر منطقی است.

این در حالی است که شارژر سالم است. هنگامی که شارژ باتری شما کم می شود و شروع به شارژ آن می کنید، گاهی اوقات باتری 80 یا 90 درصد سریع تر از معمول شارژ می شود. اما هنگامی که آن را از شارژ جدا میکنید با کمی استفاده، بسیار سریع تخلیه شارژ می شود.

بسیار ساده است، اگر میزان شارژ و مصرف باتری مطابقت نداشته باشد، باید آن را کالیبراسیون کنید.

اگر مدت زمان طولانی از دستگاه خود استفاده نکرده باشید، به عنوان مثال، اگر بخواهید یک تلفن را که ماه ها استفاده نکرده اید را به کار ببرید باید قبل از شروع به کار، کالیبراسیون کنید.

از کالیبراسیون باتری کم تر استفاده کنید

کالیبراسیون گوشی های هوشمنداندروید|طریقه کالیبراسیون اندروید

یک کالیبراسیون باتری مناسب نیاز به تخلیه کامل دارد، و سازندگان تلفن توصیه می کنند که این کار را اغلب یک بار انجام دهید. اما شما نباید!!!...

تخلیه کامل یا تخلیه عمیق باتری می تواند عمر باتری لیتیوم یونی خود را کاهش دهد. وقتی باتری تان به طور کامل تخلیه می شود، عمر آن کوتاه تر می شود. بعد از هر تخلیه کامل شروع به نگه داشتن مقدار قدرت کمتری می کند.

بهتر است در استفاده روزانه تخلیه و شارژ جزیی داشته باشید.

کالیبراسیون را فراموش کنید: چگونه در عمر باتری صرفه جویی کنیم؟

در حال حاضر گوشی ها هوشمندانه باتری را برای شما کالیبراسیون می کند. کالیبراسیون عمر باتری را افزایش نمی دهد. اگر متوجه این شدید که عمر باتری شما به اندازه کافی خوب نیست، باید سلامت باتری را بررسی کنید یا از راهنمایی های ما برای صرفه جویی در مصرف باتری در اندروید استفاده کنید. بعضی از اشتباهات رایج باتری را بی استفاده می کند.

منبع: makeuseof.com


تگ: باتری کالیبراسیون باتری کالیبراسیون گوشی های اندروید تراشه های هوشمند گوشی هوشمند اندروید سلامت باتری اندروید

مطالب مرتبط