میکروتراشه | راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

تاریخ: 23-10-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

اندروید چگونه سریعتر کار می کند

یکی از خواسته های ما در استفاده از تلفن همراه سرعت عملکرد اندروید است. ما در این مقاله راه های افزایش سرعت تلفن همراه را برایتان آورده ایم. و برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اینکه چگونه عملکرد گوشی خود را سریعتر کنیم با ما همراه باشید.

نکات عمومی سرعت بخشیدن اندروید

اگر اولویت شما سرعت باشد، برنامه ها و تنظیمات پیش فرض در اندروید همیشه بهترین نیستند. ایجاد چند تغییر در این تنظیمات می تواند عملکرد گوشی شما را بهبود ببخشد.

صفحه اصلی خود را پاک کنید

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

اگر گوشی شما دارای یک پردازنده کُند بر روی حافظه رم باشد، نگه داشتن صفحه نمایش خالی میتواند بر  سرعت آن بیافزاید. تصاویر پس زمینه و ویجتها از منابع استفاده می کنند و می تواند به روزرسانی را در پس زمینه ادامه دهند.

هنگامی که از یک برنامه سنگین مانند کروم استفاده می کنید، اگر سرعت پایین باشد یک صفحه خالی را مشاهده خواهید کرد و باید چند دقیقه صبر کنید تا برنامه بالا بیاید در حالی که آیکون ها، ویجتها، و کاغذ دیواری همه بارگذاری شده اند. برای دیدن تاثیر بیشتر صفحه نمایش خود را مرتب کنید.

از یک لانچر مختلف استفاده کنید

لانچر پیش فرض بر روی گوشی شما معمولا برای نمایش بهترین ویژگی های دستگاه شما طراحی شده است. در نتیجه، همیشه سریعترین و کارآمدترین نیست.

تعداد زیادی از لانچر ها در فروشگاه Play موجود است و بسیاری از آنها برای سرعت بهینه سازی شده اند. لانچر مورد تایید ما Nova است.

Nova Launcher، بدون شک، قابل تنظیم ترین لانچر در فروشگاه Play است. به شما امکان می دهد تا هر وجهی را که دستگاه Android شما انجام می دهد را تنظیم کنید و خیلی سریع هم عمل کند.

تغییر مرورگرها

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

مرورگر وب به طور پیش فرض در اندروید کروم می باشد،  این برنامه استفاده سنگینی از منابع دارد. چند راه برای بهبود عملکرد آن وجود دارد، اما بهترین راه حل تعویض مرورگرتان است.

برخی از آزمونها Puffin را به عنوان سریعترین مرورگر اندروید نشان داده اند. اگر چیزی شبیه به کروم می خواهید بهتر است نگاهی به  اُپرا بیاندازید. ویژگی فشرده سازی داده ها می تواند سرعت لود صفحات را بسیار سریع تر کند.

حذف برنامه های مجرم

برنامه های مجرم اغلب موجب کاهش سرعت گوشی شما می شوند. این برنامه ها همیشه نا آشنا نیستند، و ممکن است از برندهای معروف باشند.

برنامه snappchat به شدت در اندروید با تاخیر است، همچنین حذف فیس بوک می تواند تا 15% گوشی شما را سرعت ببخشد. نسخه های سبک وزن از برنامه های اصلی گوگل از حافظه کمتری استفاده می کنند و سریعتر اجرا می شوند. پس به جای استفاده از یک برنامه مثل فیس بوک، آن را تغییر دهید.

حذف نرم افزار آنتی ویروس

نرم افزار آنتی ویروس ادعا می کند که کاربران اندرویدی را در آرامش خاطر قرار می دهد، اما در واقع غیر ضروری است. سرعت گوشی شما را پایین می آورد و موجب تخلیه باتری می شود. تا زمانی که برنامه ها را فقط از منابع رسمی مانند Play Store یا Amazon Appstore دانلود و نصب کنید، با نرم افزارهای مخرب مواجه نمی شوید.

توقف برنامه همگام سازی خودکار

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

بسیاری از برنامه های اجتماعی، اخبار و آب وهوا به صورت خودکار همگام سازی می شوند. به طور پیش فرض، آنها معمولا هر 15 دقیقه به اینترنت مراجعه می کنند. با استفاده بیش از حد این برنامه ها از گوشی سرعت گوشی شما پایین می آید.

برنامه های همگام ساز را بررسی کنید و بروزرسانی را روی چند ساعت یکبار یا روزی یک بار قرار دهید. یا همگام سازی را به صورت دستی تنظیم کنید تا هر موقع خودتان نیاز بود آن را بروزرسانی کنید.

بررسی و نصب به روزرسانی

نسخه جدید اندروید در عملکرد آن بهبود می بخشد، به طوری که اگر به روزرسانی گوشی شما در دسترس بود باید همیشه آن را انجام دهید.

راه اندازی مجدد گوشی

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

در نهایت بهترین راه برای تنظیم کردن اندروید اینست که آنرا به طور منظم راه اندازی مجدد کنید. این کار به هماهنگ کردن سیستم عامل کمک می کند. شما مجبور نیستید که هر روز اینکار را انجام دهید. اما یک ریست گاه شگفت انگیز است، به ویژه اگر گوشی شما از حد معمول داغتر شود.

اگر همه این کارها را انجام دادید و هیچ نتیجه ای نگرفتید، باید گوشی را بازنشانی به تنظیمات کارخانه کنید، فقط قبل آن از تهیه فایل پشتیبان از داده هایتان اطمینان حاصل فرمایید.

نکات پیشرفته سرعت بخشیدن به اندروید

تنظیمات پیشرفته تر را بیاموزید. با تنظیمات پیشرفته تر فرصت بیشتری برای سرعت بخشیدن به اندروید دارید.

سرعت انیمیشن ها را افزایش دهید

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

یک تنظیم پنهان شما را قادر به کنترل سرعت انیمیشن ها می کند و به نوبه خود سرعت عملکرد گوشی شما را بهبود می بخشد.

به قسمت تنظیمات > گزینه Developer Option (تنظیمات > سیستم > Developer option ) رفته و مقیاس انیمیشن سیستم عامل، مقیاس انیمیشن متحرک و طول مقیاس انیمیتور را به .5x. تنظیم کنید. این تنظیم طول عمر انیمیشن ها را به نصف کاهش می دهد و اگر آن را نمی خواهید برای همیشه حذف کنید.

اگر نمی توانید گزینه Developer option  را مشاهده کنید ابتدا باید آن را فعال کنید. به قسمت تنظیمات > و گزینه درباره تلفن بروید برای ایجاد این گزینه 7 بار بر روی آن ضربه بزنید.

یک ROM مختلف را امتحان کنید

یک ROM سفارشی شامل کل سیستم عامل اندروید و جایگزین تمام نرم افزارهایی است که به صورت پیش فرض بر روی گوشی شما نصب شده است می باشد. ROM ها ممکن است متفاوت یا ویژگی های اضافی داشته باشند یا می توانند در عملکرد بهینه سازی کنند.

نصب یک ROM سفارشی ایده خوبی است اگر نرم افزار موجود در گوشی شما عالی نیست. بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه های خود را با برنامه ها و ویژگی های اضافی پر می کنند. جایگزینی آن با یک ROM مانند LineageOS می تواند به سرعت دستگاه شما بیافزاید.

فلش کردن هسته گوشی

هسته تعامل بین نرم افزار و سخت افزار گوشی شما را مدیریت می کند. هسته های سفارشی باعث می شود تا عملکرد سخت افزار شما را تغییر دهد. شما می توانید سرعت پردازشگر را بسیار زیاد تغییر دهید.

برخی از آنها تنظیمات هر برنامه را نیز ارائه می دهند، بنابراین شما می توانید دستگاه را به حداکثر قدرت آن در هنگام بازی یک بازی خاص، برسانید و آن را در هنگام خروج از بازی به حالت عادی بازگردانید.

کنترل برنامه های پس زمینه با Greenify

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

برنامه Greenify به نظر می رسد برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را متوقف می کند، اما یک تفاوت ظریف در آن وجود دارد. Greenify در سطح سیستم اجرا می شود نه تنها برنامه ها را متوقف می کند بلکه مانع از اجرای آنها تا زمانی می شود که به آن نیاز دارید. و از بارگیری آنها هنگام بارگیری تلفن تان جلوگیری می کند.

این در اندروید های پیشرفته به دلیل پیشرفت در نحوه مدیریت منابع سیستم عامل، مفید نیست. اما در دستگاه های قدیمی تر، Greenfiy یکی از بهترین برنامه هاست.

برای سرعت بخشیدن به اندروید چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

چند تکنیک افزایش سرعت معمول وجود دارد که نتیجه نمی دهد. مراقب برنامه هایی که با ادعاهای بزرگ در مورد سرعت بخشیدن به تلفن تان هستند، باشید.

خالی کردن رم

برنامه هایی که رم را خالی می کنند یکی از محبوب ترین سرویسهای فروشگاه Play هستند، اما آنها کاملا بی ارزش هستند و در واقع آنها می توانند تلفن شما را کندتر کنند. این برنامه، برنامه های پس زمینه را می بندد تا رم را خالی کند. این برنامه بر این باور است که آزاد بودن رم عملکرد گوشی را بهبود می بخشد، اما این درست نیست. اندروید اینطور طراحی شده است که برنامه ها را در رم نگه می دارد تا بتواند آنها را به سرعت بازگرداند و هر زمان که نیاز به آزادسازی منابع اضافی باشد برنامه ها هوشمندانه بسته می شوند. مهمتر از همه اینکه فرایند های خاص به محض اینکه بسته شوند، دوباره شروع به فعالیت می کنند زیرا آنها باید در پس زمینه اجرا شوند. این بستن و شروع دوباره مداوم گوشی شما را به مراتب کند تر می کند و باید در این مسئله به اندروید اجازه دهید کار خود را انجام دهد.

بستن برنامه

راه کارهای عمومی و پیشرفته بالا بردن سرعت اندروید

لازم نیست نگران بسته شدن دستی برنامه ها باشید. باز هم اندروید، این را به صورت خودکار مدیریت می کند. اگر اندروید نیاز به آزاد کردن منابع داشته باشد، هر برنامه ای را که تا به حال از آن استفاده نکرده اید را می بندد.

اگر نه نگه داشتن آنها در حافظه هیچ تاثیری بر عملکرد یا عمر باتری ندارد. با این حال بهتر است برنامه های خود را که دفعه بعد به آنها نیاز دارد را بارگذاری کند.

راه نهایی در سرعت بخشیدن به اندروید

با توجه به نکاتی که تا الان گفته شد ممکن است دیر یا زود به مشکل سخت افزاری برخورد کنید و با توجه به راهکارهای گفته شده مجبور شوید دستگاه خود را به یک دستگاه جدید ارتقا دهید.

امیدوارم از این مقاله استفاده مفید را برده باشید با ما در  میکروتراشه همراه باشید.


تگ: سرعت عملکرد اندروید افزایش سرعت موبایل سرعت بخشیدن اندروید سرعت پایین عملکرد گوشی تنظیم کردن سرعت اندروید افزایش سرعت انیمیشن

مطالب مرتبط