میکروتراشه | آشنایی با چند ترفند جالب کیبورد آی او اس|ترفندهای کیبورد IOS

آشنایی با چند ترفند جالب کیبورد آی او اس|ترفندهای کیبورد IOS

تاریخ: 03-08-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

شناخت ترفند کیبورد آی او اس


IOS ترفندهای جالب زیادی دارد که ما در اینجا به چند مورد آن درباره کیبورد می پردازیم.

یکی از این ترفندها، اضافه کردن علائم به پیام های متنی بسیار کاربردی است. حتما شما برای اضافه کردن علائم موردنظر، مدام بر دکمه 123 کیبورد ضربه می زنید و پس از اضافه کردن علائم دوباره با ضربه زدن بر ABC کیبورد، به حالت نوشتاری با حروف الفبا برمیگردید؛ ولی راه جالب  و آسان دیگری برای اینکار وجود دارد شما می توانید چند ثانیه دکمه 123 را نگه دارید و بعد دست خود را به سمت علامتی که مد نظرتان است بکشید خواهید دید که علاوه بر اضافه شدن علامت به متن، کیبورد خود به حالت نوشتاری با حروف الفبا برمی گردد.

آشنایی با چند ترفند جالب کیبورد آی او اس|ترفندهای کیبورد IOS

ترفند دوم کاراکترهای مخفی پراستفاده زیر حروف و علائم کیبورد است که با لمس و نگه داشتن حروف، کاراکترها ظاهر می شوند. مثلا با لمس و نگه داشتن خط فاصله در کیبورد انواع خط فاصله نمایش داده می شود.

نقطه گذاری آخر جملات

ترفند جالب دیگر مربوط به نقطه گذاری آخر جملات است. برای اینکه سریع و راحت تر اینکار را انجام دهید می توانید با دو بار لمس سریع و پشت سرهم اِسپِیس کیبورد گوشی آیفون خود به راحتی آخر جملات نقطه بگذارید و بر سرعت تایپ خود بیفزایید.

ترفند دیگری که در آی او اس 11 اضافه شده قابلیت کیبورد یک دستی است. با این قابلیت میتوانید کیبورد را هر سمتی که برای تایپ راحت ترید هدایت کنید و با یک دست شروع به تایپ کنید.

کشیدن و رها کردن متن

یکی از ترفندهای اضافه شده در آی او اس 11 امکان کشیدن و رها کردن متن است که شما با این کار قادر هستید قسمتی از متن تایپ شده را بکشید و در جای جدید قرار دهید.


پیروز باشید.

تگ: کیبورد ترفند کیبورد آی او اس کاراکترهای مخفی علائم کیبورد تایپ کیبورد یک دستی آی او اس 11

مطالب مرتبط