میکروتراشه | طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

تاریخ: 15-10-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

راهنمای باتری آیفون

همه ما اصولا نگران باتری گوشی های هوشمند خود هستیم. وقتی که شارژمان به  20٪ می رسد ناگهان نگران می شویم.

ما در این مقاله شما را با روش های مراقبت از باتری آیفون تان آشنا می کنیم؛ اینکه چگونه از نظر جسمی می توانید از باتری خود مراقبت کنید؛ و چگونه عمر باتری خود را طولانی تر کنید؛ چه تنظیماتی را اعمال کنید و این نوع پرسش ها را در این مقاله به شما پاسخ می دهیم. چه زمانی، زمان تعویض باتری آیفون است؟ چگونه دما و رطوبت شدید می تواند بر اجزای داخلی آن تاثیر بگذارد؛ و چگونه با خیال راحت یک باتری را در دراز مدت ذخیره کنید؟

توجه: تمام مراحل توضیح داده شده بر اساس iOS 10.3.3 می باشد.

 

باتری چیست؟

باتری آیفون یک سلول لیتیوم یون قابل شارژ است، که از جیوه، سرب، نیکل و کادمیوم ساخته شده است و همین باعث افتخار اپل در مقایسه با دیگر باتری های تلفن همراه است.

LIB بسیار سبک وزن است: وزن باتری بین 26 گرم ( آیفون4، 11/2010 و آیفون SE منتشر شده در سال 2016) تا 60 گرم ( هر دستگاه 5S منتشر شده در سال 2013) برای اپل طراحی شده است.

درک چرخه شارژ باتری

اولین چیزی که باید در مورد عمر باتری بدانید این است که: آیفون سالهاست که طول عمر باتری خود را در چرخه اندازه گیری نمی کند.

درصد بالای باتری در سمت راست گوشی خود را نادیده بگیرید- این کار با آن هیچ ارتباطی ندارد. یک چرخه شارژ  طولانی که باتری دریافت می کند 100% است. وقتی شما از 40% تا 100% به شارژ گوشی خود می پردازید در واقع به این معنی است که 60% یک چرخه را طی کرده اید. شما می توانید یک چرخه کامل را در یک روز یا در چند روز بسته به نوع مصرفتان استفاده کنید.

طول عمر باتری آیفون شما چیست؟

تعیین طول عمر دقیق یک دستگاه بسیار دشوار است، زیرا بستگی به میزان کارایی شما دارد. اینکه چند ساعت در روز از آن استفاده می کنید؟ شارژتان برای چه مدت طول می کشد؟ به همین علت است که معمولا طول عمر در چرخه شارژ اندازه گیری می شود.

هر زمان که شما یک چرخه را اجرا می کنید، عمر باتری تان به تدریج کاهش می یابد. این اتفاق ممکن است به تدریج بیفتد و شما متوجه آن نخواهید شد. واکنش شیمیایی مورد نیاز برای تولید الکتریسیته این است که لایه های نازک لیتیوم کنار گذاشته می شود. الکترود را پوشش می دهد و از این طریق مقاومت داخلی را افزایش می دهد و باعث کاهش میزان شارژ می شود که می تواند باتری دستگاه شما را در برابر شارژ قدرتمند سازد.

باتری اپل بعد از حدود 400 چرخه برای باتری تلفن یا آیپد بین 80 تا 100% ظرفیت اصلی خود را از دست می دهد. که این دوره تقریبا دو الی سه سال زمان می برد.

پس از این مرحله، احتمالا متوجه خواهید شد که گوشی شما به مانند قبل کارایی ندارد. ولی با این وجود هنوز هم قابل استفاده می باشد.

تنظیمات باتری

با رفتن به قسمت تنظیمات > باتری، همه کارهایی که با باتری می توانید انجام دهید را می توانید ببینید و اجرا کنید.

درصد باتری

شما می توانید در نوار وضعیت، مقدار باتری خود را که در حال حاضر نگه داشته می شود را ببینید. اما این همیشه یک اندازه گیری غیر مستقیم است. در منوی تنظیمات، اگر درصد باتری را روشن کنید در سمت راست گوشی یک میزان واقعی تر از درصد باتری، ظاهر می شود.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

گاهی اوقات، ممکن است شما 20 % شارژ را ببیند ولی این درصد شارژ کاذب باشد.

به طور کلی این به دلیل سن باتری می باشد: ظرفیت آن کاهش می یابد، بنابراین تنها 100% را نشان می دهد در صورتی که 100% کارایی ندارد. برای افزایش دقت درصد، باید باتری خود را کالیبراسیون  کنید.

اکثر ما به طور تصادفی اجازه می دهیم باتری تمام شود، برای تنظیم مجدد ( کالیبراسیون) باید این کار هدفمند انجام شود.

کالیبراسیون را بیش از یکبار در هر 3 ماه انجام ندهید ایده آل آن هر 6 ماه یکبار است.

برنامه هایی که از باتری استفاده می کنند

در قسمت پایین تنظیمات باتری، میزان مصرف برنامه های خود از باتری را مشاهده می کنید.

شما می توانید این استفاده را از 24 ساعت یا 7 روز گذشته تغییر بدهید. با کلیک بر روی آیکون ساعت می توانید مقدار واقعی زمان هر برنامه که صفحه را اشغال کرده یا در پس زمینه اجرا است را مشاهده کنید.

به طور معمول، برنامه های پیش فرض مانند موسیقی، عکس ها و پیام ها نسبت به موارد محبوب دیگر مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام از باتری کمتری استفاده می کنند.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

برنامه Safari یک استثنا است، بسته به اینکه چه مدت و چه کاری با اینترنت انجام دهید، می باشد.

مواظب برنامه ای که در 24 ساعت 30% یا در هفته بیش از 25% درصد باتری شما را استفاده می کند باشید.

چرا وقتی که موبایلتان آنتن ندارد باتری تان تخلیه شارژ دارد؟

ممکن است تعجب کنید زمانی که تلفنتان بدون پوشش شبکه است باتری، خود را تخلیه می کند. این مورد بر تمام گوشی های هوشمند تاثیر می گذارد.

هنگامی که تلفن شما دارای سیگنال کم یا بدون سرویس است، خروجی تلاش خود را برای یافتن یک اتصال افزایش می دهد. حتی اگر شما به Wi-Fi متصل باشید، زیرا تماس ها و پیام های شما از طریق اینترنت عمل نمی کنند.

شما می توانید اثرات آن را با روشن گذاشتن حالت پرواز محدود کنید، بنابراین موبایل شما موفق به پیدا کردن یک اتصال و پیام نمی شود تا زمانی که دوباره حالت پرواز را غیر فعال کنید.

اگر شما نیاز به استفاده از اینترنت دارید، می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات > Wi-Fi >روشن کردن، بعد از فعال کردن حالت پرواز به اینترنت متصل شوید.

حالت کم قدرت

اگر شارژ شما به 20% کاهش پیدا کند، تلفن شما پیشنهاد می کند که از حالت Power Low استفاده کنید. که می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات> باتری> حالت کم قدرت آن را فعال کنید.

به سادگی این تنظیم باعث می شود که باتری شما در شرایط اضطراری بیشتر ذخیره انرژی داشته باشد.

شما می توانید این ویژگی را از منوی تنظیمات غیر فعال کنید که به طور متناوب، هنگامی که باتری به 80 درصد می رسد به طور خودکار خاموش می شود.

حالت کم قدرت چه کاری انجام می دهد؟

وقتی حالت کم قدرت را فعال کنید، نماد باتری شما زرد خواهد شد. و این فعالیت ها غیر فعال می شوند:

  • فرستادن ایمیل
  • تازه کردن برنامه پس زمینه
  • دریافت خودکار، از جمله به روز رسانی برنامه
  • تصاویر پس زمینه متحرک

همچنین پیش فرض Auto-Lock را 30 ثانیه می کند و روشنایی صفحه نمایش را کاهش می دهد. در بالاترین حد، گوشی شما کمی کندتر از حد معمول اجرا می شود، در مصرف انرژی با کاهش عملکرد CPU و GPU صرفه جویی می کند.

برخی از برنامه ها هنگامی که حالت کم قدرت فعال است شناسایی می شوند و ممکن است برخی از ویژگی های خاصی را که بیشترین شارژ را مصرف می کنند غیرفعال کند.

حالت کم قدرت چقدر تاثیر می گذارد؟

در یک کلمه: خیلی

مطالعات نشان می دهد که آیفون 30 تا 40 درصد از حالت معمولی طولانی تر عمل می کند.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

اگر شک دارید امتحان کنید. با کاهش میزان فعالیت های غیر ضروری، آیفون شما سریعتر شارژ می شود.  

آیا باید از حالت کم قدرت بصورت تمام وقت استفاده کنید؟

پاسخ این سوال دشوار است زیرا به طور عمده به دستگاه شما بستگی دارد. بله، حالت کم قدرت طول عمر باتری شما را بیشتر می کند بدون اینکه گوشی هوشمند شما آسیب ببیند.

از سوی دیگر، اگر دوست دارید گوشی برنامه های خود را به طور خودکار به روز رسانی، و یا می خواهید دقیقه ای یک ایمیل به صندوق ورودی دریافت کنید، می توانید از حالت کم قدرت در موارد اضطراری استفاده کنید. البته اگر آیفون شما به بالای 80% برسد این ویژگی فورا غیرفعال می شود.

مهم این است که حالت Low Power  به گوشی شما آسیب نمی رساند، اما عملکرد آن را کاهش می دهد، در حالی که میزان استفاده را افزایش می دهد.

چگونگی محدود کردن تخلیه شارژ

شارژ شما به میزان قابل ملاحظه ای تخلیه می شود و شما نگران استفاده ی خود از دستگاه تان هستید. خوشبختانه شما می توانید عمر باتری خود را به راحتی ذخیره کنید.

نکات پایه

از کجا باید شروع کنیم؟

بدون شک، اولین مرحله شما این است که آیا نسخه جدیدی از ios برای شما آماده دانلود است یا خیر؟

سپس، روشنایی صفحه نمایش خود را بررسی کنید. شما می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات > قسمت نمایش و روشنایی اگر بر روی حالت پیش فرض است با کشیدن نوار لغزنده آن را در کمترین حد ممکن قرار دهید. تا مصرف باتری آن کم شود.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

در همان منو، قفل خودکار را بر 30 ثانیه تنظیم کنید که در میزان استفاده از باتری صرفه جویی شود. فعال کردن گزینه Raise to Wake باعث می شود که گوشی شما هر حرکتی را تشخیص دهد و روشن شود. شما فقط باید از دکمه Home برای فعال کردن دستگاه خود استفاده کنید.

خاموش کردن جلوه های بصری مانند زوم چشم انداز هنگام اضافه کردن تصاویر پس زمینه نیز به ذخیره انرژی باتری کمک می کند.

اینها همه تغییراتی است که برای شما تاثیر کمی دارد با این حال، کمی فعالیت های آیفون خود را تغییر دهید تا عمر باتری تان افزایش یابد. شما می توانید بلوتوث را خاموش کنید، همچنین می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات > حریم خصوصی > خدمات موقعیت مکانی را خاموش کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود ( اما دیگر هر برنامه مانند نقشه که به GPS نیاز داشته باشد تا زمانی که غیر فعال است، غیر قابل استفاده می باشد)

بعضی ها توصیه می کنند که Wi-Fi را نیز خاموش کنید، اما اینکار عملا غیر عملی است.

آیا حالت پرواز می تواند کمکی کند؟

به تنظیمات مرکز کنترل خود بروید حالت پرواز را می بینید. می توانید آن را فعال کنید. همچنین می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات آن را پیدا کنید. ممکن است گاهی بخواهید آن را روشن کنید زیرا مفید است.

حالت پرواز به شیوه ای مشابه حالت Low Power کار می کند، فعالیت هایی که باعث تخلیه باتری می شود را محدود می کند.

اما صبر کنید: استفاده از این حالت یکسری پیامدها هم دارد.

حالت پرواز سیگنال های رادیویی را متوقف می کند، بنابراین نمی توانید پیام های متنی و ایمیل و یا برقراری تماسی داشته باشید. بلوتوث شما غیر فعال می شود. فعالیت های زیادی را که می توانید با آیفون انجام دهید را محدود می کند. اگر بخواهید از بین حالت Low Power و حالت پرواز یکی را انتخاب کنید به سراغ Low Power بروید.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

شما می توانید برای افزایش سرعت شارژ کردن از حالت پرواز استفاده کنید. در حالت معمولی گوشی خود را به شارژ متصل کنید و حالت پرواز را روشن کنید. با وارد شدن به صفحه تنظیمات می توانید آن را فعال کنید. بنابراین به یاد داشته باشید هنگام جدا کردن دستگاه خود از شارژ، آن را غیر فعال کنید.

نگران برنامه های در حال اجرا در پس زمینه هستید؟

برنامه های در حال اجرا در پس زمینه کاملا باتری شما را می کشند. هنگامی که شما از برنامه ای استفاده می کنید و به صفحه اصلی باز می گردید، این برنامه به طور موقت خاموش می شود. اما همچنان خود را تازه سازی می کند، بنابراین هنگامی که به آن باز می گردید، آخرین مطالب را می گیرند.

به سادگی با رفتن به قسمت تنظیمات > جنرال > به روز رسانی برنامه ها می توانید آن را کاملا خاموش کنید یا بسته های نرم افزاری را بسته به تنظیمات خودتان شخصی کنید.

کدام برنامه باتری شما را تخلیه می کند؟

یک لیست از برنامه هایی که عمر باتری شما را کوتاه می کنند تهیه کنید. اما مجرم اصلی کدام یک است؟

اول از همه بازی ها می توانند باتری زیادی استفاده کنند.آانها برای بارگذاری قدرت زیادی می خواهند و گرافیک زیادی را استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند گوشی شما را گرم کنند.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

در مرحله دوم، برنامه های رسانه ی اجتماعی است، از جمله پیام هایی مانند وات ساپ، و فیسبوک. مسئله اصلی به طور خاص بررسی وضعیت بروزرسانی و آخرین توییت شما است. ( هرچند که بستگی دارد شما به طور مرتب آن را چک کنید یا خیر؟). اگر آنها را در پس زمینه خود نگه میدارید، پس باید تنظیمات خود را برای مقابله با آن   تغییر دهید.

مورد سوم هر برنامه ای که از GPS استفاده میکند. متاسفانه، این شامل نقشه هم می شود. خوشبختانه اصلاح این مورد وجود دارد: به قسمت تنظیمات > حریم خصوصی > خدمات موقعیت مکانی بروید. از آنجا شما می توانید GPS را براساس برنامه های دلخواه غیر فعال کنید.

شارژ کردن

اصولا وقتی که باتری تخلیه شارژ دارد، افراد کابل آن را چک می کنند.

آیا باید بلافاصله آیفون را شارژ کنید؟

وقتی که یک آیفون جدید خریداری می کنید دست نگه دارید قبل از استفاده از آن باید برای اولین بار شارژ 100% شود. آیا باید این کار را با آیفون هم انجام دهید؟

خوشبختانه گوشی های هوشمند به طور کلی با حداقل 50% شارژ عرضه می شوند، بنابراین شما می توانید از آن استفاده کنید.

چقدر زمان لازم است تا باتری خالی شود؟

ما نمیتوانیم به شما بگوییم چه مدت زمان می برد تا باتری آیفون شما به طور متوسط چقدر زمان می برد تا خالی شود- چرا که هیچ میانگینی وجود ندارد. همه چیز به شما بستگی دارد. نیازی به گفتن نیست 80 الی 100% شارژ باید برای استفاده کل روز کافی باشد.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

یکسری عوامل هستند که تعیین می کنند حداکثر چقدر زمان شارژ لازم است؟ آیا حالت پرواز روشن است؟ از چه شارژری استفاده می کنید؟

به طور متوسط 2 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد تا گوشی شما به طور کامل شارژ شود. اگر فقط 1 ساعت فرصت دارید می توانید حالت پرواز را روشن کنید. حالت پرواز زمان کافی برای بارگیری 70 تا 80% شارژ را در بر می گیرد.

باتری های لیتیوم یون واقعا هوشمند هستند. آنها به طور شگفت انگیزی شارژ می شوند، اما بعد از آن 45 دقیقه طول می کشد تا به 100% برسد. این به این دلیل است که زمانی را برای خنک کردن باتری اختصاص می دهد و به تدریج با ظرفیت بیشتری پر می شود.

آیا شما باید باتری را به طور کامل تخلیه کنید؟

شما نباید باتری خود را به طور کامل تخلیه کنید، این در واقع به آن آسیب می رساند.

شما باید باتری خود را بین 40 تا 80% نگه دارید. مطمئنا در شرایط شدید فقط  تا 20 درصد و در موارد اضطراری تا 10% پایین آید.

اپل به شما پیشنهاد می کند که هر چند ماه آنرا کالیبراسیون کنید تا دقت درصد آن افزایش یابد. و بهتر است آن را هر سه ماه یکبار یا بیشتر کالیبراسیون کنید.

آیا می توانید از تلفن خود زمانی که در شارژ است استفاده کنید؟

بله

بسیاری می گویند استفاده از تلفن همراه هنگام شارژ به باتری آسیب می رساند. اما به طور کلی، شما به دنبال پاسخ دادن به تماس ها و متون هستید.

اگر حالت پرواز را روشن کرده باشید که این کار امکان پذیر نیست. با این وجود باید از بازی کردن یا استفاده از برنامه هایی که زیاد CPU را اشغال می کنند اجتناب کنید. این کار باعث گرم شدن دستگاه تان در حین شارژ کردن می شود. و این مورد به ندرت خطرناک است. چرا خطرناک است؟

قرار دادن آیفون خود به سمت پایین

برای مدتی کسی علت این کار را نمی دانست. هنگام شارژ، آی فون خود را به صورت رو به پایین قرار دهید. بعضی ها فکر می کنند این کار به دلیل ارتباط بین باتری و شارژر انجام می شود. و بعضی ها تصور میکند این کار هیچ معنایی ندارد.

اما در ios9 حقیقت چیز دیگری است- نه فقط در هنگام شارژ بلکه به طور کلی.

این سیستم با تشخیص Facedown، زمانی که دستگاه با یک سطح دیگر مسطح است صفحه دستگاه را خاموش نگه می دارد. این به این معنی است که وقتی پیامی به شما داده می شود، تلفن شما هشدار یا لرزش ایجاد می کند، اما صفحه نمایش روشن نمی شود.

این می تواند در ذخیره باتری شما موثر باشد، زیرا با هر اعلان شخصی، صفحه نمایش روشن نمی شود.

آیا شما باید در هنگام شارژ کردن گوشی آن را ترک کنید؟

اگر شما گوشی در حال شارژتان را ترک کنید، نگرانی اصلی شما باید گرما باشد. که با قرار دادن گوشی به سمت پایین نیز می توان به آن کمک کرد.

زمانی که گوشی به شارژ متصل نیست نگران کننده نیست. اپل توصیه می کند که تلفن خود را در دمای 62 تا 72 درجه فارنهایت ( یا 16 تا 22 درجه سانتیگراد) استفاده کنید یا آن را شارژ کنید، که به طور کلی دمای اتاق است.

آیا حتما باید از شارژر اصلی اپل استفاده کنید؟

شرکت اپل اصلا از این موضوع که شارژرهای آن را کپی کرده اند خوشحال نیست. اما شارژ کردن با آنها مانعی ندارد. اگر مطمئنید که شارژر تقلبی نیست و به گوشی شما آسیبی نمی رساند. زیرا نگرانی اصلی گرم شدن و شوک الکتریکی به دستگاه است.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

کالاهای الکتریکی تقلبی دارای کیفیت پایین و در بدترین حالت ناامن هستند. در صورت شک و تردید از طرف فروشندگان معتبر شخص ثالث علامت MFI (Made For Iphone) را بررسی کنید.

آیا افتادن و ضربه خوردن آیفون بر روی باتری تاثیر می گذارد؟

بله افتادن گوشی ممکن است بر روی باتری تاثیر بگذارد. اما به این معنا نیست که همیشگی باشد.

همه ما بارها و بارها گوشی از دستمان رها شده است. وقتی گوشی به یک سطح سخت یا کف زمین برخورد می کند به طور طبیعی بر اجزای داخلی تاثیر می گذارد. در بسیاری موارد شما شانس می آورید و آسیب جدی به دستگاه وارد نشده و می توانید از آن استفاده کنید. اما اگر گوشی را شارژ کردید و شارژ انجام نشد این علامت افشای مشکلی در داخل گوشی است.

مسائل حرارتی

هر دمای شدیدی بر روی باتری و عملکرد گوشی تاثیر می گذارد.

دمای عملیاتی ایده آل چیست؟

بدون شک می توان گفت دستگاه در دمای اتاق به بهترین شکل عمل می کند. بعد از درجه حرارت محیط بسته به جایی که شما در آن زندگی می کنید، جایی که گوشی شما قرار دارد و فصل متفاوت است.

طریقه ی مراقبت از باتری آیفون|روش های طولانی کردن عمر باتری

به طور معمول، دمای اتاق به اندازه 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) اندازه گیری می شود. با این حال، آیفون را بین 16 تا 22 درجه سانتیگراد (62 تا 72 درجه فارنهایت) قرار دهید. این بدین معنا نیست که اگر یکی دو درجه بالا پایین شد به گوشی شما آسیب برسد.

در حقیقت فقط باید نگران این باشید که دمای اتاق از 35 درجه سانتی گراد ( 95 درجه فارنهایت) بالاتر نرود.

چرا باتری گرم می شود؟

دو دلیل اصلی وجود دارد:

اولین دلیل آن حرارت اتاق است، نور خورشید مستقیم به طور طبیعی دمای گوشی شما را افزایش می دهد.

دومین دلیل که احتمال بیشتری دارد؛ مسائل داخلی و نرم افزاری است.

وقتی گوشی خیلی داغ می کند چه اتفاقی می افتد؟

باز هم این بستگی به شرایط دارد. ممکن است روشنایی صفحه کم شود. حتی ممکن است سیاه شود. عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد. تلاش برای باز کردن یک بازی یا برنامه ای که به گرافیک پیشرفته یا پردازنده نیاز دارد، بی نتیجه می ماند. ممکن است فرکانس های رادیویی را از دست بدهید، و بعضی از پیام های متنی را دریافت نکنید.

علاوه براین، فلاش دوربین شما ممکن است به طور موقت غیر فعال شود که احتمالا به دور از انتظار می باشد.

و در نتیجه یک پیام ویژه بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود که می گوید:

"درجه حرارت. قبل از اینکه از آیفون استفاده کنید باید خنک شود."

آیا سرما هم بر گوشی شما تاثیر میگذارد؟

بله. هرگونه افراط و تفریط بر روی گوشی شما تاثیر می گذارد. هر چند که گرما بیشتر از سرما تاثیر می گذارد. با این وجود، اگر هنوز بر این باورید که باتری خود را در یخچال نگه دارید، طول عمر آن را افزایش می دهید، اشتباه فکر میکنید. دستگاه خود را در معرض دمای کمتر از 0 درجه سانتی گراد قرار ندهید.

درباره رطوبت

اگر عادت دارید که در مواقع دوش گرفتن با گوشی خود به موسیقی گوش دهید، ممکن است با باتری خود ریسک کنید. هر چیزی که تولید بخار کند، بدیهی است که دما را بالا می برد.

گرما به تنهایی مشکل نیست.

ایجاد رطوبت در هوا همچنین می تواند باعث آسیب زدن به عملکرد داخلی گوشی شود و احتمالا طول عمر باتری را کوتاه می کند. این خرابی صرفا به باتری شما محدود نمی شود: آب می تواند اجزای زیادی از جمله مدار و مقاومت و هم چنین سیم کارت را تحت تاثیر قرار دهد.

امیدواریم که مقدار زیادی از نگرانی های شما را در این مقاله برطرف کرده باشیم. یا حداقل توانسته باشیم به شما در این مورد کمکی کرده باشیم. شما می توانید نظرات خود را از طریق راه های ارتباطی با در میان بگذارید.

تگ: راهنمای باتری آیفون مراقبت از باتری آیفون تعویض باتری آیفون تاثیر دما و رطوبت بر باتری چرخه شارژ باتری محدود کردن تخلیه شارژ

مطالب مرتبط