میکروتراشه | Iphone غیر فعال است | رفع مشکل غیر فعالی آیفون با iTunes

Iphone غیر فعال است | رفع مشکل غیر فعالی آیفون با iTunes

تاریخ: 09-08-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

Iphone غیر فعال است؟ چگونه با اتصال و بدون اتصال  به iTunes مشکل رفع شود؟

آیا تا بحال برای شما اتفاق افتاده که بخواید از گوشی موبایل آیفونتون استفاده کنید و با پیغام "آیفون شما غیر فعال شده است" و بعد از 1 دقیقه یا 5، 15، 60 دقیقه مجددا تلاش کنید؟در بدترین حالتی که پیغام "آیفون غیرفعال است"  نمایش داده می شود باید بهبرنامه آی تیونز متصل شوید و دستگاه آیفون خود را فعال کنید. بنابراین، آنچه در اینجا اتفاق می افتد این است که چرا آیفون غیرفعال شده است؟ و چگونه باید این مشکل را رفع کنید تا بتوانید از آیفون دوباره استفاده کنید؟ پاسخ به این سوالات را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم، اجازه دهید ابتدا علل این پیغام و از همه مهمتر راه حل این پیغام گفته شود تا بتوانید مجددا آیفون خود را برای استفاده کامل آماده کنید.

چرا آیفون من غیرفعال است؟

همانطور که میدونید گوشی های آیفون به دلیل امنیت بالا دارای یک گذرواژه یا شناسه برای ورود و دسترسی به دستگاه می باشد. اگر کد عبور خود را 5 بار اشتباه وارد کنید آیفون به طور خودکار به مدت 1 دقیقه خود را غیر فعال می کند و پیغام خطای " آیفون غیر فعال است" را بر روی صفحه نمایش نمایش می دهد.

راه حل واضح در این مورد این است که صبر کنید تا دقایق تعیین شده توسط آیفون پایان یابد سپس رمز عبور صحیح را وارد کنید تا پیغام آیفون فعال است ظاهر شود.

جالب است با پیغام هایی که با اشتباه وارد کردن رمز عبور ظاهر می شود آشنا شوید:

  • اگر 5 بار رمز عبور را اشتباه وارد کنید، آیفون غیر فعال می شود و از شما می خواهد 1 دقیقه بعد مجدداً امتحان کنید.
  • اگر 7 بار رمز عبور را اشتباه وارد کنید، آیفون غیر فعال می شود و از شما می خواهد 5 دقیقه بعد مجدداً امتحان کنید.
  • اگر 8 بار رمز عبور را اشتباه وارد کنید، آیفون غیر فعال می شود و از شما می خواهد 15 دقیقه بعد مجدداً امتحان کنید.
  • اگر 9 بار رمز عبور را اشتباه وارد کنید، آیفون برای 60 دقیقه غیر فعال می شود و از شما می خواهد بعد از این مدت زمان مجدداً امتحان کنید.
  • اگر 10 بار رمز عبور خود را اشتباه وارد کنید، آیفون شما غیر فعال می شود و شما باید با وصل شدن به آی تیونزآیفون را فعال کنید یا تمام داده های خود را در صورتی که در حالت self-destruct می باشد پاک کنید.

با وارد کردن رمز اشتباه اتفاق خیلی بدی نمی افتد ولی باید منتظر چندین دقیقه غیر فعال بودن آیفون باشید. یا از طریق برقراری ارتباط با آیتونز دوباره آیفونتان را فعال کنید. در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چطور این پیام متنی را غیر فعال کنید.

من رمز عبور اشتباه نزدم! پس چرا آیفون می گوید غیر فعال است؟

در برخی موارد شما رمز عبور اشتباه وارد نکردید و سعی نکردید آیفون را باز کنید ولی با پیغام آیفون غیر فعال است مواجه می شوید. چگونه این اتفاق می افتد؟ دو دلیل رایج برای آیفون ممکن است اتفاق بیافتد که خود را قفل کند یا در واقع غیر فعال کند؛ جیب و افراد. دو مورد را بحث می کنیم.

غیر فعال شدن در جیب: آیفون به طور غیر مستقیم خود را در جیب غیر فعال میکند. جالب است! این مورد برای آن دسته از افرادی که تلفن موبایل خود را در جیبی که دست خود را قرار می دهند یا جیبی که وسایل دیگری نیز در آن قرار دارد مناسب است. مانند جیب جلوی شلوار. در این حالت از آنجایی که آیفون از هر نقطه ای که دستتان به صفحه نمایش بخورد وارد قسمت رمز عبور می شود و ممکن است زمانی که دستتان در جیبتان است چندین بار بی اطلاع رمز اشتباه را وارد کنید این کار باعث قفل شدن آیفون می شود. پس اگر آیفون را در جیب شلوغتان یا جیبی که دستتان را در آن قرار می دهید می گذارید، ممکن است این اتفاق برایتان بیافتد.شخص آن را غیرفعال کند: دو نوع از رفتار فرد می تواند آیفون را غیر فعال کند، یکی اینکه فردی عمداً سعی کند برای حدس زدن رمز عبورتان رمز اشتباه وارد کند که این یک امر بدیهی است در غیر فعال شدن- دوم که خیلی رایج است دادن گوشی به دست کودکان است که غیر عمد با دست کشیدن و بر روی صفحه ضربه زدن رمز اشتباه وارد می کنند و پس از چند بار دستگاه شما با پیغام "iPhone disabeld" قفل می شود.

قفل کردن آیفون با پیغام "آیفون غیرفعال است، بعد از X دقیقه دوباره سعی کنید"

Iphone غیر فعال است|رفع مشکل غیر فعالی آیفون با iTunes

دو گزینه وجود دارد: یا زمان مورد انتظار را منتظر بمانید سپس کد عبور مناسب را وارد کنید.اگر نمی توانید صبر کنید یا اگر رمز عبور را فراموش کرده اید، باید آیفون را به بازیابی کنید.

رفع پیغام "آیفون غیر فعال است" با اتصال به iTunes

این مورد بدترین حالت برای آیفون غیر فعال است. زیرا شما باید به کامپیوتر متصل شوید، همه داده های خود را از دست بدهید تا مجددا بتوانید به دستگاه خود دسترسی پیدا کنید. حتما همیشه از داده های خود یک پشتیبان تهیه کنید که در همچین مواقعی نگران داده هایتان نباشید.

Iphone غیر فعال است|رفع مشکل غیر فعالی آیفون با iTunes

اگر کد آیفون خود را بدانید و اخیرا پشتیبانی گرفته باشید، می توانید به کمک iTunes داده هایتان را بازگردانی کنید:آیفون را از طریق USB به رایانه تان متصل کنید، برنامه iTunes را راه اندازی کنید. و همگام سازی را انتخاب کنید و هنگام درخواست کد عبور، رمز عبور مناسب را وارد کرده و به این طریق از داده هایتان پشتیبان گیری انجام می شود.برای بازیابی اطلاعات آی فون به جدیدترین نسخه پشتیبان، گزینه بازیابی را انتخاب کنید؛ اگر رمز عبور را فراموش کرده باشید باید تمام داده های آی فون را با استفاده از حالت بازیابی پاک کنید. اگر پشتیبان گیری را در iTunes  یا iCloud انجام داده باشید سپس می توانید آن را بازگردانی کنید.اگر رمز عبور را فراموش کنید و پشتیبان نداشته باشید، اطلاعاتتان برای همیشه پاک می شود و از بین می رود و هیچ راهی وجود ندارد که اپل بتواند آیفون را باز کند و به اطلاعات دسترسی پیدا کند. بنابراین از رمز عبور همیشه مواظبت کنید و همیشه از اطلاعاتتان پشتیبان گیری منظم داشته باشید.

پیروز و موفق باشید.

تگ: اتصال به آی تیونز آی تیونز گذرواژه آیفون شناسه آیفون آیفون غیر فعال آیفون فعال مشکل غیر فعالی آیفون

مطالب مرتبط