میکروتراشه | دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

تاریخ: 01-12-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی, خبری,

چه چیزی باعث می شود آیفون منحصر بفرد شود؟

گوشی های هوشمند به مرکز زندگی ما تبدیل شده است؛ ما را به دوستان و خانواده متصل می کند، زندگی خود را سازماندهی می کنیم، اخبار و سرگرمی هایمان را فراهم می کند و می توانیم ثبت خاطرات کنیم. در حالی که امروزه بازار با دستگاه های زیادی می تواند این وظایف را با موفقیت انجام دهد، اما همه از نوجوانان تا مدیران آیفون را ترجیح می دهند.

در ایالات متحده استفاده از گوشی های هوشمند اپل بسیار رایج و گسترده است، آیفون به یک نام تجاری معروف تبدیل شده است. این محصولی است که بازار گوشی های هوشمند را دو قسمت کرده است و آیفون را از هر چیزی دیگری جدا کرده است. اما اپل چگونه اینکار را انجام داده است و چرا بسیاری از مردم به آن علاقه مند هستند، حتی اگر به آن نیازی نداشته باشند؟ خوب بیاییم سعی کنیم نگاه دقیق تری به این موضوع داشته باشیم.

نام تجاری اپل

اپل یکی از قدرتمندترین نام های تجاری دنیا است در حالی که موقعیت فعلی جهانی آن تا حد زیادی به لطف گوشی های هوشمند خود است، خیلی قبل تر از اولین گوشی هوشمند در سال 2007 با پخش mp3 کار خود را شروع کرد و انقلاب موسیقی بر روی آن آغاز شد. با همین حال، رایانه های رومیزی اپل در هر کجا ممکن است یافت شود، از اتاق خواب کودکان و آزمایشگاه های کامپیوتری گرفته تا جلسات کاری و سخنرانی های کالج یافت می شود.

دلیل عمده ای که مردم محصولات اپل را انتخاب می کنند، به دلیل بازاریابی شرکتشان بود. آگهی های اپل همواره نشان دهنده افراد باهوش، پایدار می باشد با تاکید بر اینکه چگونه همه چیز با محصولات شان آسان می شود. چه کسی همچین چیزی را نمی خواهد؟ علاوه بر تبلیغات، اپل از روش های دیگر برای افزایش نام تجاری خود استفاده می کند. این شرکت محصولات رایگانی به شرکت های تلویزیونی و تولید کنندگان فیلم برای استفاده از آنها ارائه می دهد. اپل همچنین برای اهداف آموزشی تخفیف ارائه می دهد. دانشگاه ها، کارکنان و دانشجویان می توانند از آنها استفاده کنند که بخش بزرگی از بازار را پوشش می دهد.

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

سپس فروشگاه های اپل می رسیم. فروشگاه های این شرکت، بسیار زیبا و تمیز به واسطه نام تجاری در طراحی بسیار متمایز هستند.

ترکیبی از تمام این عناصر بود که آیفون به عنوان یک خانواده موفق شناخته شد.

اکو سیستم اپل

یکی از بهترین ویژگی های آیفون، ادغام با اکو سیستم اپل است. اکو سیستم اساسی کنترل می شود همچنین بهینه سازی نرم افزار و سهولت استفاده را می دهد. کاربران در مورد محصولات اپل برای استفاده شخصی از یک تجربه نسبتا بدون دردسر در بین دستگاه ها استفاده می کنند.

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

این ترکیب محصولات Apple در خانوارهای سراسر ایالات متحده رایج است.

برنامه هایی مانند iMessage اپل می تواند بین کاربران آیفون و همتایان خود در اندروید جدایی ایجاد کند. مردم عادی نمی توانند از آیفون استفاده کنند.

هر کاربر با خرید یک محصول از اپل، اغلب به اکو سیستم می پیوندد. حتی اگر یک محصول دیگر بخرد، چه گوشی هوشمند و چه یک ساعت هوشمند، کاربران اپل به احتمال زیاد سوئیچ می کنند.

آیفون به عنوان اولین دستگاه

در حالی که آیفون اولین دستگاه با صفحه لمسی نبود، اولین دستگاهی است که با استفاده از سیستم بصری ساخته شده است. مواردی که در گوشی های هوشمند به یک کار عادی تبدیل شده است مانند جست و جوی سریع صفحه اولین بار توسط آیفون معرفی شد. اپل مردم را به استفاده از تلفن های خود فرا می خواهد.

البته در طول این سال ها اپل مدل های آیفون زیادی را با نقاط ضعف و قوت خود منتشر کرده است، اما به طور کلی، آنها با آنچه که ارائه می دهند سازگار هستند. اول اینکه این یک محصول لوکس است. هنگامی که شما آن را دارید، می توانید بگویید این یک محصول برتر است. زیرا با کیفیت و طراحی ظریف ساخته شده است.

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

اما این به تنهایی موجب انتخاب اپل نیست، عملکرد اپل انقدر بالاست که هنگام انجام بازی های سخت نیز به مشکل مواجه نمی شود. هنگامی که به دوربین اپل می رسیم آیفون همیشه همان چیزی است که رقبا سعی می کنند به آن برسند. طرح های اپل معمولا توسط مارک های دیگر کپی می شود. به طوری که Asus ZenFone 5 یک گوشی با تشابه بالا به آیفون xs است.

قیمت محصولات اپل

دستگاه های اپل همواره در بالاترین سطح قیمت قرار دارند در حالیکه امروزه اکثر رقبا در بازار گوشی های هوشمند قیمت مشابهی دارند، ناخودآگاه مردم هنوز فکر می کنند گران است. هنگامی که اخرین ورژن محصولات اپل ارائه می شود اپل مثل گل سر سبد می درخشد و از قیمت خود احساس خجالت نمی کند زیرا خوشحال است که ارزش های آن در این راه حفظ شده است. مردم معمولا کیفیت بالا را در قیمت بالا درک می کنند.

عامل خونسردی

سخت است که این عنصر را با یک کلمه توصیف کنیم، اما این یکی از اصلی ترین عناصر آیفون است. همین که استفاده گسترده ای از آیفون توسط افراد مشهور، بازیگران، نوازندگان، ورزشکاران و همه نوع افرادی می شود عامل خونسردی ما است. اپل به یک نام تجاری قدرتمند تبدیل شده است.

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

گاهی اوقات فقط یک مکبوک کافی نیست

وسواس آیفون 

موردی که می توان به سختی راجب آن صحبت کرد صفوفی است که مقابل فروشگاه های اپل ایجاد می شود. مردم گاهی اوقات قبل از انتشار آخرین نسخه آیفون در خیابان ها سر می کنند، قبل از آنکه سفارش آنلاین به راه بیفتاد و این بیشتر شبیه انتشار یک فیلم جنگ ستارگان جدید است تا راه اندازی یک دستگاه که هر ساله اتفاق می افتد.

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

این وفاداری صرفا توسط بازاریابی قابل دستیابی نیست. در حال حاضر گوشی های اندروید از کیفیت خوبی حتی در حد اپل برخوردارند، اما همچنان اپل از اهمیت زیادی برخوردار است.

البته در اندروید هم نام های تجاری وجود دارد که قوی ظاهر شده اند: علاوه بر سامسونگ، مارک های چینی، شیائومی و وان پلاس کاربران خود را دارند.

دلیل محبوبیت اپل|گوشی های هوشمند آیفون|آیفون منحصربفرد

زمانی که گوشی های هوشمند تا این حد در زندگی ما تاثیر دارند، نسبت به طول عمرشان و مفید بودنشان خرید گوشی یکی از مهمترین تصمیمات خرید مردم می شود و عواملی که در هنگام تصمیم گیری به آن توجه می شود می تواند خیلی متفاوت باشد.


تگ: آیفون منحصر بفرد گوشی های هوشمند اپل نام تجاری اپل رایانه های رومیزی اپل محصولات اپل فروشگاه های اپل

مطالب مرتبط