میکروتراشه | علت زود تمام شدن شارژ باتری | چرا شارژ گوشی زود تمام میشه؟

علت زود تمام شدن شارژ باتری | چرا شارژ گوشی زود تمام میشه؟

تاریخ: 24-06-1397

نویسنده: Mr.Moradi

دسته بندی:

آموزشی,

علت زود تمام شدن شارژ باتری | چرا شارژ گوشی زود تمام میشه؟

شارژ باتری از جمله مواردی هست که در هنگام خرید و استفاده از گوشی هوشمند بسیار مهم و مورد توجه است، بعضی مواقع ممکن است بعد از مدتی گوشی هوشمند به دلایلی شارژ باتری را نگه ندارد یا به اصطلاح زود خالی شود، در ادامه دلایلی که در این اتفاق رایج است را همراه با روش های مقابله با آن بررسی می کنیم.

دلیل خالی شدن شارژ گوشی و تبلت چیست ؟ روش های نگهداری شارژ بیشتر باتری

قبل از شروع پیشنهاد میکنیم مدت زمان نرمالی که گوشی هوشمندتان شارژ نگه می دارد را بررسی کنید و آن را در نظر داشته باشید و نسبت به زمان نرمال این موارد را بسنجید. همچنین توجه کنید که این راهکارها فقط می تواند راه مناسبی برای نگهداری شارژ بیشتر برای باتری تان باشد و به منزله شارژ فوق العاده نمی باشد.

استفاده از آپ های پر مصرف مانند اینستاگرام

برخی از آپ های دستگاه هوشمند نیاز به دیتا و منابع زیادی دارند، برای نمونه برنامه اینستاگرام به دلیل اینکه جزو آن دسته از نرم افزارهایی است که گوشی در حالت StandBY هم می باشد همچنان در حالت فعال می باشد و این خود موجب مصرف باتری می شود.برای اینکه بفهمید هر برنامه و Application چقدر مصرف باتری دارد کافی ست به بخش تنظیمات (Setting)، قسمت Battery مراجعه کنید.

نصب نرم افزار کاربردی

یک روشی که شما می توانید از سالم بودن باتری خود اطمینان حاصل کنید، نصب کردن نرم افزارهای کاربردی مانند CPU Z و Battery Doctor است. این نرم افزار ها براساس ولتاژ خروجی باتری و جریان خروجی آن می تواند تشخیص بدهد که باتری به میزان چند درصد از سلامت برخوردار است.

لینک دانلود : 

CPU-Z-1.28(www.microtarasheh.com).apk

روشن بودن برنامه های کاربردی بدون استفاده

توجه داشته باشید بعضی از کاربران وقتی زود خالی شدن باتری را مشاهده می کنند باتری را تعویض می کنند. قبل از این کار باید مراحلی که در بالا توضیح داده شد را چک کنید، همچنین نرم افزارهایی که مصرف باتری شما را چند برابر می کنند مانند بلوتوث، wifi، GPS  را ببندید و برنامه های کاربردیی را که مورداستفاده قرار نمی گیرد و احساس می کنید پس از نصب آنها گوشی شما کند شده است را پاک کنید. اگر مشکل زود خالی شدن شارژ باتری حل نشد آنگاه مشکل از باتری دستگاه هوشمندتان می باشد.

اجرا انیمیشن و جلوه های نمایشی در گوشی

در سیستم عامل های جدید اندروید و ios افکت ها و جله های بسیار زیاد و زیبایی به آنها اضافه شده است اما در صورتی که شما به شارژ گوشی خود نیاز دارید و زود خالی شدن شارژ گوشی تان شما را آزار می دهد می توانید این جلوه ها را غیر فعال کنید تا مصرف پردازش CPU و باتری تان کمتر شود.

نمایشگر و میزان روشنایی و خاموش شدن صفحه

خیلی از کاربران میزان شفافیت صفحه نمایش (Brightness) را تا 100% تنظیم می کنند، همچنین زمان روشن بودن صفحه نمایش را بالا تنظیم می کنند، که این خود مصرف زیاد باتری را بیشتر می کند.

شارژر شما به درستی کار نمی کند

اگر گوشی خود را فول شارژ کردید و بعد از استفاده کوتاه شارژ گوشی شما زود خالی شد احتمال دارد شارژر شما به مشکل برخورده باشد، و برای اطمینان از خراب یا سالم بودن، شارژر را بر روی دستگاه دیگری نیز امتحان کنید در صورت تکرار این اتفاق، شارژر خود را با یک شارژر مدل گوشی خود تعویض کنید.

امیدوارم که از این آموزش بهره لازم رو برده باشید اگر موارد دیگری را میشناسید که میتواند از دلایل زود خالی شدن باتری موبایل و تبلت باشد آن را با ما در میان بگذارید.

تگ: مدیریت شارژ شارژ شارژ آیفون شارژر ورم باتری CPU-Z Doctor-Battery

مطالب مرتبط